Zdrowa dieta = dieta warzywna

Posted on 2 min read 47700 views

                          Zalety płynące ze spożywania warzyw to długa lista, wśród podstawowych zalet wyróżniamy między innymi walkę z przejawami starzenia w organizmie, które widać zarówno w wyglądzie skóry, jak i włosów oraz paznokci, a oprócz tego wykazują one działanie przeciwnowotworowe, zapobiegają wielu chorobom, między innymi o charakterze cywilizacyjnym, a także dzięki nim lepiej pracuje układ pokarmowy człowieka.

Mimo wszystkich zalet, które niesie za sobą zjadanie warzyw człowiek znacznie chętniej sięga po owoce, warto więc ustalić konkretne porcje warzyw spożywanych w trakcie każdego posiłku. Przeczytaj informacje w jaki sposób prawidłowa dieta chroni przed impotencją lub jak stosować viagrę  .Dietetycy informują, że warzywa powinny stanowić 5, a nawet 6 porcji zjadanych posiłków w ciągu dnia, czyli mają one występować w każdym daniu. Oczywiście chodzi tutaj o zdrowe warzywa, gdzie frytki (ziemniaki) nie są do nich zaliczane.

Przez jedną porcję warzyw rozumiemy 80 do 100 gram produktu, gdzie nie wlicza się w to skórek oraz pestek, ani ogonków. Na początku diety faktycznie dużą rolę odgrywa sprawdzanie wagi warzyw, jednakże w przyszłości możliwe będzie robienie tego na oko, ważne jest, aby się wprawić. Po drugie nie można stawiać wszystkiego na jedną kartę i żywić się tylko i wyłącznie warzywami.

Nie rezygnuj z ulubionej piersi z kurczaka na rzecz szpinaku, ale dołóż odrobinę warzyw do każdego posiłku. Jeśli spożywasz mleczne śniadanie w postaci owsianki, zjedz do tego pomidora ze szczypiorkiem. Oprócz tego niezwykle przypadną formą w dodawaniu warzyw do posiłków jest przyrządzanie koktajli, które nie dość, że są zdrowe to jeszcze mają małą zawartość kalorii oraz przede wszystkim dobrze smakują. Liście szpinaku będą w takiej mieszance niemalże niewyczuwalne, a jego zdrowotne właściwości udzielą się.

Nie można jednak robić nic na siłę, ani nie zmuszać się, gdyż w takim wypadku dieta zmieni się w koszmar i rezygnacja z niej nastąpi szybciej niż nam się wydaje. Wszystko należy wykonywać z głową, a efekty będą widoczne gołym okiem (prędzej czy później).

What do you think?

No Comments Yet.